Advertisement


Nejjednodušší celozrnné palačinky

Nahlásit


1 z 2 Fotky Dewii

2 z 2 Fotky Dewii
Nahrát obrázek
Přidáno od: Dewii
Vloženo:  Snídaně
Zobrazení stranky:  1112 zobrazení
Čas přípravy:  10 minuty
Čas vaření:  10 minuty
Chody: snídaně
Kuchyně: česká

Ingredience

(1 hrnek = 200 ml)
2 hrnky celozrnné špaldové mouky
2 a 1/2 hrnku rostlinného mléka (pokud nemáte, klidně použijte vodu - já je dělala také s vodou a přítel se jich i tak mohl užrat :))
1 lžíce oleje
1/4 lžičky soli
 

Návod

V míse smíchejte mouku se špetkou soli, přilijte rostlinné mléko (nebo vodu) a těsto prošlehejte metlou. Těsto nechte chvíli odpočinout. Naběračkou nalijte těsto na rozehřátou pánev (pokud nemáte nepřilnavou, tak jí slabě vymažte olejem), rovnoměrně ho rozprostřete a smažte, dokud palačinka nebude vypadat pevně (pokud jí budete chtít obrátit dřív, tak hrozíte, že se vás roztrhne), poté obraťte a smažte z druhé strany. Podávejte s klasickým džemem, tofu tvarohem, sójovým jogurtem, arašídovým máslem, či jak vás napadne (u přítele vedla džemová klasika, zatímco já si dopřála americkou klasiku ve formě džemu a arašídového másla a k tomu ještě plátky banánu :).

Poznámky
Z palačinek jsem měla dlouhou dobu respekt, jelikož i malé lívanečky se mi už párkrát nepovedly, tak co teprve palačinky! Jelikož mi ale přítel oznámil, že je má dost rád, tak jsem sebrala odvahu a...nechápu, čeho jsem se bála! :D Palačinky drží super i bez vajíčka a jakékoliv vegan náhrady za něj :)

převzato z 
http://dewiibatwoman.blogspot.cz/

Buďte první kdo zde zanechá své hodnocení